Hit enter after type your search item
Çanak Anten

Aradığınız Kanal Frekansları

Basketbol Şampiyonlar Ligi A Spor’da!

/
/
/
59 Views

Bu yıl ilk kez düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonlar Ligi, A Spor’da yayınlanacak…

FIBA’dan yapılan açıklamaya göre Türkiye’den Banvit ve Pınar Karşıyaka’nın doğrudan katılacağı turnuvada, Beşiktaş Sompo Japan ve Muratbey Uşak ikinci ön eleme turunda mücadele edecek.

Turnuva Formatı
FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 2016-2017 sezonu 32 takımla oynanacak. Turnuvaya 24 takım doğrudan, 8 ekip de elemeler sonrasında katılacak. Birinci ön eleme turunda mücadele edecek 16 takımdan 8’i, ikinci ön eleme turuna yükselmeye hak kazanacak. İkinci ön eleme turunda rakiplerini geçen 8 ekip, adlarını Şampiyonlar Ligi’ne yazdıracak.

basketbol-sampiyonlar-ligi

Sekizer takımın 4 gruba ayrılacağı Şampiyonlar Ligi’nde, gruplarında ilk 4 sırayı alan ekipler, üst tura yükselecek. Grup maçlarını 5 ve 6. sırada tamamlayan takımlar ise yollarına, FIBA’nın ikinci turnuvası Avrupa Kupası’nda devam edecek.

Ligde elemeler ve grup mücadelesi, iç ve dış sahada olmak üzere iki maç üstünden gerçekleştirilecek. Eleme maçları 27 Eylül, normal sezon karşılaşmaları ise 20 Ekim’de başlayacak.

Canlı yayınlar 18 Ekim 2016 Salı günü saat 21:30’daki Charleroi – Beşiktaş Sombo Japan mücadelesiyle başlayacak ve basketbolseverler turnuvadaki maçları A Spor / HD ‘den canlı olarak izleyebilecekler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :