Hit enter after type your search item
Çanak Anten

Aradığınız Kanal Frekansları

Çukur Dizisinin Kadrosuna Hangi Usta Oyuncu Katıldı?

/
/
/
48 Views

Çukur dizisinin kadrosuna hangi usta oyuncu katıldı?

Pek çok kişinin severek seyrettiği dizilerden olan Çukur dizisi, insanların isteklerini en güzel şekilde yansıtan ve belki de mahalle arasında sevilerek izlenen önemli dizilerden. Bu sezon da oldukça güçlü bir şekilde karşımıza çıkan bu dizi, her aşamada sizlere dair çözüm sunmaya devam ediyor. Show TV’de ekrana gelen Ay Yapım imzalı Çukur dizisinin kadrosuna, usta oyuncu Salih Kalyon dahil oldu. Kalyon, dizide Aliço’nun babasına hayat verecek. Ekranların fenomen dizisi Çukur, dün akşam 3. sezon ilk bölümüyle ekranlara dönüş yaptı. Çukur dizisinin önümüzdeki hafta ekrana gelecek 69. bölümünden paylaşılan ilk sahenede, Salih Kalyon sürprizi yaşandı. Usta oyuncu, Rıza Kocaoğlu’nun canlandırdığı Aliço’nun babası rolüyle, fenomen diziye katıldı. Bakalım diziyle ilgili neler karşımıza çıkacak ve nasıl bir rol göreceğiz?

Salih Kalyon Kimdir?

Salih Kalyon, 1946 yılında Ağrı’da doğmuştur. Aslen Trabzon, Çaykara, Koldere köyündendir. Babası Abdurrahman Kalyoncu’dur. Salih Kalyon’un babası saatçilik yapmak üzere Koldere köyünden yıllar önce Ağrı’ya gittiği için orada doğmuştur. Ortaokuldan sonra tahsiline devam etmemiştir. 1964 yılında 18 yaşındayken İstanbul’a gelmiştir. Tiyatronun yanı sıra sinema filmlerinde ve dizilerde oynamıştır.

1964 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda profesyonel oyunculuğa başladı. 1964 yılında Asaf Çiyiltepe – Güner Sümer ikilisinin yönettiği Ankara Sanat Tiyatrosu’na girerek Cahit Atay’ın “Sultan Gelin” oyunuyla profesyon el oyuncu oldu. Bir yıl sonra Dostlar Tiyatrosu ile çalışmaya başladıysa da, kısa bir süre sonra tekrar AST’a döndü. “Ayak Bacak Fabrikası”, “Kuyruklu Yıldız”, “72. Koğuş”, “Müfettiş”, “Mayın”, “Durand Bulvarı”, “Tozlu Çizmeler”, “Linç” ve “Ana” oynadığı oyunlardan bazıları.

1976 yılında (A.Ç.T.) Ankara Çocuk Tiyatrosu adı altında kendi topluluğunu kurdu ve 20 yıl devam ettirdi. 1996 yılında tiyatro çalışmalarına iki yıl ara verdikten sonra, 1999 yılında “Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?” oyunuyla yeniden sahnelere döndü.

  • 1989-2002 yılları arasında “Bizimkiler” dizisinde Sedat rolünde oynadı.
  • Ankara Sanat Tiyatrosu, Yılmaz Erdoğan’ın BKM oyuncuları topluluğunda çalıştı.
  • 2008 yılında Oyuncu Tolga Çevik’le “Komedi Dükkanı” adlı eğlence programında beraber oynadı.

Şimdiden keyifli seyirler diliyoruz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :