Son Dakika!
 

Lalegül TV Frekans

Lâlegül TV, 18 Eylül 2014 tarihinde “Gönül Bahçeniz” sloganıyla yayına başlamıştır.

Birinci Radyo Televizyon A.Ş’ye ait olan kanal Bağcılar, İstanbul merkezli yayın yapmaktadır. Kanalın Genel müdürü Gürsel Yıldız; sorumlu müdürü Hakan Turan ve yönetim kurulu başkanı Mehmet Kaya ‘dır.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün vaaz, sohbet programları ve İslam’ı tebliğ içerikli programlardan oluşan içerikte şu programlar yayınlanmaktadır; “Şifâ-i Şerîf Dersleri, Terğib-ü Terhîb’ten Hadis-i Şerif Dersleri, Bu Haftanın Sohbeti, Bursa Sohbetleri, Mektubat-ı Rabbaniyye’den İ’tikâd Mektupları, Sohbet Özel, Mişkât Dersleri, Bir Soru Bir Cevap, Tefsir Dersleri, Tarih ve İnsan, Nur Pınarı, İlm-i Hâl, Hayatın İçinden”.

Yeni frekansı ile birlikte artık Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika başta olmak üzeri tüm Avrupa (batı kapsama alanı) ‘dan da izlenebilmektedir.

Lâlegül TV’nin güncel ve yeni frekansı:

Uydu / Platform Frekans
Türksat 3A / 4A (42° Doğu) 12685 V 30000 2/3 yeni frekans (Avrupa)
12422 H 30000 3/4
Bu yazı 2651 kere okundu.
 • Site Yorum

15 adet yorum var.

 1. Fırat TEKİN dedi ki:

  Selamınaleyküm Lalegül TV’yi Tivibu’da izleyebiliyor muyuz acaba

 2. Niyazi dedi ki:

  Yukarıdaki Avrupa frekansıni denedim bi türlü olmuyor. Yayınlar acaba HD mi.

  • admin dedi ki:

   Avrupa frekansı MPEG-4 formatında yayın yapıyor. Yayın HD değil ama HD cihazınız olması gerekiyor. MPEG-4 formatını sd cihazlar gösteremiyor.

 3. Hüma dedi ki:

  Selamun aleykum
  Lalegül tv frekansi avrupa cikmiyor.. cihaz hd li olmasi gerekiyor yazmissiniz.. hd tv mevcut fakat frekans yine cikmiyor.. yardimci olursaniz sevinirim

 4. Semih dedi ki:

  Selamun Aleykum, Her iki frekansı da tarattım, yerli Lalegül tvyi buluyor avrupayı bulmuyor! Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürer

  • admin dedi ki:

   Aleyküm selam. Avrupa kapsamı alanındaki yayın mpeg4 formatında yayın yapıyor. Yani uydu alıcınız hd özellikte mi? Eğer değilse yayını izleyemezsiniz.

 5. Uğur dedi ki:

  Selamün Aleyküm, Efendim uydum SHEEN marka sh-2000fta modeli. Uyducuya götürdüm. Kanalı düzeltiler eve getirdim. Sinyal yok hatası veriyor. Bir türlü düzeltemedim. Lütfen ivedi yardımlarınızı arz ediyorum. İyi çalışmalar.

 6. Abdullah Tanrıverdi dedi ki:

  Selamun aleyküm. Lalegül tv tivibuda neden yoktur. Konu ile ilgili herhangi bir Çalışma varmıdır. Tivibu aldım. Lalegül olmassa iade etmeyi düşünüyorum. Konu ile bilgi verirseniz sevinirim.

  • admin dedi ki:

   Aleykum selam. Lalegül TV şuanda sadece Türksat uydusunda yayın yapmaktadır. Tivibu veya diğer platformlarda yayın yapması konusunda şuan bir bilgi yok maalesef.

 7. zeynep dedi ki:

  digitürk de neden lalegül tv yok ltf yardım edin nasl seyredebiliriz yeni digitürk kumandalarında mod yok yani uyduya geçilmiyor hasta eşim var yatarak srekli sizi seyrediyordu digitürk aldıkdan sonra seyredemiyoruz ya digitürk e geçin yada bize bir yol gösterin

Bir yorum bırak