Hit enter after type your search item
Çanak Anten

Aradığınız Kanal Frekansları

NTV Spor Kapanıyor; Eurosport Türkiye Geliyor

/
/
6 Views
img

17 Mart 2008 tarihinde yayın hayatına başlayan Doğuş Grubu bünyesindeki spor kanalının bir süredir zarar ettiği, işten çıkarmalarla küçülmeye gittiği ve grubun spor kanalı yatırımından vazgeçme eğiliminde olduğu için NTV Spor ‘u elden çıkarmak istediği belirtiliyor.

Daha önce Spor Müdürü Özgür Buzbaş, Güntekin Onay’ın eşi Serra Onay, Irmak Kazuk, Murat Deveci, Murat Erpek, editör Cem Durak, Taygun Kontaytekin, Gülfem Akdoğan, yönetmen Tolga Tezcanoğlu, kameraman Çağlar Tecim ve spor spikeri Mehmet Sevinç’in işine son verilmişti.

Grubun diğer kanalları NTV Spor Smart HD, CNBC-e ve e2 kanalları da yakın zamanlarda kapanmıştı. CNBC-e kanalının satışında kullanılan yöntem NTV Spor için de düşünülüyor. Gelen bilgilere göre CNBC-e ‘yi satın alan Discovery Communications ile NTV Sporu’un satışı için de anlaşıldı.

ntv-spor

CNBC-e ‘yi kapatıp TLC’yi yayın hayatına başlatan Discovery Communications, bir çok ülkede de yaptığı gibi ülkemizde de yine aynı teknik alt yapıyla kanalın ismi Eurosport Türkiye olacak ve Türkiye için özel içerik ile yayın yapacak.

Değişimin, yapılan anlaşmanın resmiyete dökülmesiyle önümüzdeki bir kaç içerisinde olacağı belirtiliyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :