Hit enter after type your search item
Çanak Anten

Aradığınız Kanal Frekansları

Ulusal Kanal Frekans

/
/
/
108 Views

Ulusal Kanal, 2000 yılında “Türkiye Bize Bakıyor” sloganıyla yayına başlamıştır. Yeditepe İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait olan kanalın sahibi Yalçın Büyükdağlı’dır. Genel Yayın Yönetmeni Hulki Cevizoğlu’dur.

1994 yılında İstanbul- Kadıköy’de yerel olarak yayın yapan kanal 29 Ekim 2000 günü ilk kez İstanbul çapında yayına başladı. Şubat 2002’de uydu yayınına, Ağustos 2002’de de RTÜK’ün 25 Ocak 2003 tarihinde yaptığı yönetmelik değişikliğiyle, Türkiye çapında yerel yayın yapma hakkına kavuştu. Halen, karasal yayın vericileri ağıyla Türkiye’nin 49 il ve 160 merkezine ve uydu yayınıyla da Avrupa, Asya ve Afrika’nın kuzeyini içine alan bir kapsama alanı içinde yayın yapmaktadır. Haber kanalı olarak yayın hayatını sürdüren Ulusal Kanal’ın en çok izlenen programı Sabahattin Önkibar tarafından hazırlanıp sunulan her pazar 11.00’de canlı olarak yayınlanan Alternatif programıdır.

Diğer bazı programlar ise şunlardır; Hulki Cevizoğlu ile İkna Odası, Halil Nebiler ile Televizyon Gazetesi, Teoman Alili ile Muhabbet, Ümit Zileli ile Ana Haber, Seyran Ataklı ile Hafta sonu Ana Haber, Gülgun Feyman Budak ile Nasıl Yani ve Püf Noktası, Yaşar Okuyan ile Bakan Bakana, Çetin Ünsalan ile Ekopolitik, Haber Masası ve Haber Merkezi, Gece Raporu, Mustafa Mutlu ile Kral Çıplak, Kent ve Yaşam, Nihat Genç ile Veryansın, Köyden Köye, İşçinin Sesi, Gül Eğlen Düşün Öğren, Edebiyat Cephesi, Müzikle Muhabbet, Sahne Sanatları, Hakan Bayrakçı ile Türkiye’nin Seçimi, Ankara Kulisi.

Ulusal Kanal İletişim Bilgileri

İstiklal Caddesi Deva Çıkmazı No:7 Beyoğlu 34430 / İstanbul
Telefon: 0212 251 50 90

En son 5 Eylül’ü 6 Eylül’e bağlayan gece frekans değiştirmiştir…

Ulusal Kanal güncel ve yeni frekansı :

ulusal-kanal

Uydu / Platform Frekans
Türksat 11096 V 30000 5/6
D-Smart 89. kanal
Teledünya 40. kanal
Tivibu 46. kanal
Free (Fransa) 557. kanal

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :